Złoża i kolumny do chromatografii
Odczynniki, materiały zużywalne oraz aparatura do biochemii
i biologii molekularnej
NH DYEAGNOSTICS
Oferta
Kontakt
LKB Biotech Violetta Kochmańska Spółka Jawna
KRS 0000355399 REGON 142404842 NIP 7010234826
ADRES
al. Bohaterów Września 9 lok.115
02-389 Warszawa
ZADZWOŃ
tel. +48 22 662 21 29
fax +48 22 658 00 89
KSIĘGOWOŚĆ
JOANNA WILKOWSKA
tel. +48 728 354 796
joanna.wilkowska@lkb-biotech.pl
WSPÓLNICY
VIOLETTA KOCHMAŃSKA
tel. +48 519 310 900
violetta.kochmanska@lkb-biotech.pl
JACEK GIERCZAK
tel. +48 792 592 509
jacek.gierczak@lkb-biotech.pl
WSPARCIE IT
KRZYSZTOF KOCHMAŃSKI
krzysztof.kochmanski@lkb-biotech.pl
MATEUSZ KOCHMAŃSKI
mateusz.kochmanski@lkb-biotech.pl
OFERTY I ZAMÓWIENIA
INFORMACJE
SPL Smart Protein Layers (Staining free, standarized SDS-PAGE, IEF and Western blotting)
Zestaw do bezbarwnej, standaryzowanej analizy żelu białkowego umożliwiający precyzyjną analizę białek rozdzielonych elektroforetycznie bez procedury barwienia/odbarwiania. Dzięki prostemu, bardzo wygodnemu etapowi znakowania fluorescencyjnego przed elektroforezą, białka można wykryć w ciągu kilku sekund po zakończeniu rozdziału. Czułość detekcji jest nie gorsza niż w przypadku barwienia srebrem (1 ng i mniej), a liniowy zakres dynamiki jest 1000 razy wyższy niż w przypadku srebra. Fluorescencyjne standardy SPL zawarte w SPL Loading Buffer zapewniają precyzyjne określenie ilości białka w próbce i wartości Rf każdego prążka białka niezależnie od warunków prowadzenia elektroforezy dla różnych próbek. Fluorescencyjne standardy SPL pozwalają na monitorowanie skuteczności znakowania, a próbki nie muszą być oczyszczane przed znakowaniem. W zależności od potrzeb w ofercie znajdują się zestawy SPL dostosowane do standaryzowanych rutynowych analiz PAGE i IEF. Zestaw umożliwia także niezawodną normalizację i ilościową analizę wybranego białka po transferze elektroforetycznym na membranę (Western blotting), a także pozwala na łatwe porównanie zmian ekspresji wybranego białka analizowanego w różnych rozdziałach analizowanych próbek.
Refraction-2D™ Labeling Kits
Zestaw do wykorzystania w różnicowej elektroforezie żelowej 2D DIGE (multipleksowa fluorescencyjna elektroforeza żelowa 2D). Metoda polega na nieodwracalnym wiązaniu wysokowydajnych fluorescencyjnych barwników G-Dye (niebieski G-Dye100, zielony G-Dye200, czerwony G-Dye300 i podczerwony G-Dye400) z lizyną obecną w białkach.
Barwniki G-Dye są wyjątkowo fotostabilne i można je ponownie obrazować w po upływie wielu miesięcy. Dzięki niskiej masie cząsteczkowej G-Dye idealnie nadają się do minimalnego znakowania białka, które można pobrać bezpośrednio z żelu 2D – nie są wymagane żadne dalsze procedury barwienia ani odbarwiania. Znakowanie próbek za pomocą zestawu Refraction-2D™ pozwala na:
• prowadzenie jednoczesnego rozdziału do 4 różnych próbek w ramach jednego żelu 2D
• detekcję białka na poziomie 0,03 ng
• wykrycie nawet niewielkiej, ale istotnej zmiany w ekspresji białek
• identyfikację potranslacyjnej modyfikacji białek
Szybka i czuła akwizycja obrazu G-Dye może być wykonana za pomocą urządzenia Octoplus QPLEX, a obraz może być analizowany z wykorzystaniem najnowocześniejszego programu Delta2D do analizy białek znakowanych z wykorzystaniem zestawu Refraction-2D™. Zestaw ten jest również kompatybilny z innymi programami do analizy żeli 2D (SameSpots (Nonlinear Dynamics), DeCyder (GE Healthcare), PD Quest (Biorad)).
Saturn-2D™ REDOX Labeling Kit
Zestaw Saturn-2D™ REDOX z technologią CinC™ przeznaczony jest do badania zmian w złożonej sieci interakcji redoks. Dzięki specjalnie zaprojektowanym związkom wchodzącym w interakcje z Cys (CinC) różnice w stanie redoks mogą być łatwo uwidocznione, co pozwala na znaczącą oszczędność czasu potrzebnego na ewentualną późniejszą analizę widma masowego.
Saturn-2D™ Protein Labeling Kit
Wykorzystuje nowatorską technologię wysyconego znakowania białek. Jest to zestaw nowych silnych barwników fluorescencyjnych S-Dye do wiązania z resztami cysteinowymi białek, który umożliwia najbardziej czułe wykrywanie białka już od 3 pg. Zestawy są gotowe do użycia i pozwalają na analizę żeli 2D z próbką zawierającą 5 µg białka.
T-Rex Protein Labeling Kit
Znacznik białek T-Rex łączy doskonałe działanie i fotostabilność w szerokim zakresie pH 2-11. Dlatego doskonale nadaje się do wysokowydajnej wizualizacji białek rozdzielonych w żelach 2D. W przeciwieństwie do zielonych barwników i znaczników fluorescencyjnych powszechnie stosowanych dla białek, czerwona fluorescencja znacznika T-Rex jest prawie wolna od tła. Dlatego stosunek sygnału do szumu tego znacznika jest znacznie lepszy w porównaniu z większością innych produktów fluorescencyjnych dostępnych na rynku. Znacznik T-Rex nie zakłóca rozpoznawania wyznakowanego białka przez przeciwciała i nie zaburza analizy w spektrometrii mas. Zestawy T-Rex są gotowe do użycia i są dostarczane jako 20 oddzielnych fiolek do znakowania 50 µg białka.
Western bloting
Białka znakowane znacznikiem T-Rex można z łatwością przenieść na membranę do blottingu (0,22 lub 0,45 µm, NC lub PVDF). Przeniesione białko jest wtedy wykrywalne przez szybkie obrazowanie fluorescencyjne. Aby wykryć interesujące nas białko zalecane jest użycie specyficznych przeciwciał i drugich przeciwciał sprzężonych z HRP lub znakowanych fluorescencyjnie innym znacznikiem fluorescencyjnym. Znakowane białek T-Rex nie zaburza rozpoznawania ich przez specyficzne przeciwciała.
Analiza fosforylacji/glikozylacji
Połączenie znacznika T-Rex i odpowiedniego znakowania znacznikami fosfo-/gliko- pozwala na identyfikację różnej ekspresji fosfo/glikoprotein. Próbka znakowana T-Rex zapewnia wiarygodny wzorzec wewnętrzny, oferując w ten sposób wiarygodne badania fosforylacji/glikozylacji.
Analiza białka komórki gospodarza (HCP).
Połączenie 2D Western Blottingu i fluorescencyjnego znakowania białek jest odpowiednią metodą analizy białek komórek gospodarza (HCP). Wszystkie białka komórkowe są znakowane znacznikiem fluorescencyjnym T-Rex, rozdzielane za pomocą elektroforezy 2D, i przenoszone metodą Western Blottingu na membranę. Użycie przeciwciał anty-HCP pozwala na wyróżnienie białek ulegających zmianom w ekspresji.
Detection of target proteins
• bardzo łatwą obsługą
• stabilnością sygnału przez kilka miesięcy
• czułością w zakresie pg.
Immuno Blue HRP-substrate
Drugorzędowe przeciwciała skoniugowane z HRP wykorzystują w reakcji enzymatycznej substrat Immuno Blue w wyniku czego produkt wytrąca się i pozostaje stabilny na membranie przez kilka miesięcy. Zestaw charakteryzuje się:
• krótkim czasem ekspozycji (10 -100 x krótszy niż ECL)
• stabilnością sygnału w ciągu kilka miesięcy
• czułość w zakresie pg.
VELUM Precast 1D Gels
VELUM Precast 2D Gels
Gotowe do użycia żele VELUM Precast 2D umożliwiają wysoce powtarzalne rozdziały. Rozdzielone białka można łatwo przenosić z żeli VELUM Precast 2D na membrany Western Blot za pomocą BEO Dry Blotter. Dostępne są 2 warianty żeli VELUM Precast 2D: Seria VELUM SILVER jest przeznaczona do barwienia i obrazowania fluorescencji czerwonej/IR. Seria VELUM GOLD jest przeznaczona do wszystkich aplikacji elektroforetycznych łącznie z 2D-DIGE z zastosowaniem znaczniów Refraction-2D, Saturn-2D, 2D-DIGE, itp. Rozmiar żeli należy dobrać do rozmiaru pasków IPG 18/24cm lub 7/11 cm IPG.
ORCA Gel Electrophoresis
Urządzenie do elektroforezy żelowej ORCA i dedykowane dla niego gotowe do użycia żele VELUM oferują łatwe wykonanie rozdziałów elektroforetycznych do 52 próbek jednocześnie. Białka można rozdzielać według mas cząsteczkowych (SDS-/SAR-PAGE), ich punktu izoelektrycznego (IEF) lub połączenia obu technik. Nie są wymagane dodatkowe bufory do elektroforezy. Dla zwiększenia wydajności pracy i oszczędności czasu można połączyć do 4 urządzeń ORCA (jeden na drugim) i pracować jednocześnie. W ofercie znajdują się gotowe żele VELUM 1D / Velum 2D, GE EXCEL Gels, oraz urządzenia do transferu na membranę odpowiednio VELUM Dry Blotter (żele 1D) i BEO Dry Blotter (żele 1D + 2D).
ORCA Multitasking Workstation
Zintegrowanym systemem elektroforezy przeznaczonym do znormalizowanych analiz elektroforetycznych. System zapewnia:
a) wyniki niezależne od użytkownika
b) elektroforezę jakościową i ilościową bez smug i plam
c) w pełni zautomatyzowane wykrywanie i analiza białek
d) w pełni zautomatyzowane cyfrowa integracja danych i raportowanie wyników. Wielozadaniowa stacja robocza ORCA oferuje technologie elektroforezy żelowej, takie jak SDS-PAGE, natywna PAGE i IEF. Składa się z urządzenia do elektroforezy żelowej ORCA oraz ORCA fluorescence imager. Konwencjonalnie barwione żele mogą być również analizowane, jednak zalecane jest stosowanie technologii znakowania fluorescencyjnego.
EPO Protein Analytics
VELUM Dry Blotter
VELUM Dry Blotter pozwala na bardzo łatwy i wydajny transfer białek z żeli na membrany PVDF i nitrocelulozowe. W porównaniu z istniejącymi urządzeniami do blottingu obsługa urządzenia jest łatwiejsza, ponieważ specjalna kombinacja ciśnienia i działania kapilarnego nie wymaga żadnych buforów ani zasilania elektrycznego. Powierzchnia blottingu: 265 x 120 mm
BEO Dry Blotter
BEO Dry Blotter przenosi białka z żelu na membranę w prosty sposób na zasadzie działania kapilarnego uzyskując wyniki powtarzalne pod względem jakości i wydajności transferu. Urządzenie nie wymaga zasilania elektrycznego ani dodatkowych buforów. Jednocześnie można prowadzić transfer 18 mini żeli lub z 3 dużych żeli. Powierzchnia blottingu: 295 x 235 mm.
Octoplus QPLEX Imager
Urządzenie zbiera wielkoformatowe obrazy obiektów multi- fluorescencyjnych, takich jak żele 2D i bloty 2D, w ciągu 20-30 sekund. Czułość detekcji fluorescencyjnej Octoplus QPLEX jest zbliżona do czułości skanerów fluorescencyjnych. Ponadto czuła detekcja chemilumine-scencyjna umożliwia połączoną analizę fluorescencji i ECL. Zalecany jest do zastosowań ze znacznikami Refraction-2D, Saturn-2D, Saturn-2D REDOX, innych zastosowań 2D-DIGE oraz analizy HCP. Octoplus QPLEX posiada 4-kolorowy (RGB + NIR) multipleksowy system detekcji fluorescencji. Można wizualizować żele i membrany o rozmiarach i do 250 mm (szerokość) i 200 mm (głębokość).
Octoplus compact SPL
Kompaktowy systemem do wizualizacji i dokumentacji obrazów żeli i membran. Wyposażony jest w interaktywny 21-calowy wyświetlacz dotykowy i został zaprojektowany z myślą o szybkim i łatwym obrazowaniu oraz wysokiej wydajności. Umożliwia jednorodne obrazowanie fluorescencyjne na dużym obszarze do 16 x 18 cm. Octoplus compact SPL obsługuje opatentowaną technologię Smart Protein Layers (SPL) do ilościowej analizy Western Blottingu.
1D Gel & Blot Software
LabImage 1D SPL. Oprogramowanie jest przeznaczone do automatycznej detekcji ścieżek i prążków z automatycznym wykorzystaniem standardów SPL w celu idealnego normalizowania białka całkowitego w żelach i blotach oraz normalizowania ekspresji analizowanego białka w stosunku do białka całkowitego.
LabImage L360. Oprogramowanie jest przeznaczone do codziennej rutynowej ilościowej i/lub jakościowej analizy białek w żelu. W połączeniu z fluorescencyjnymi standardami SPL analiza danych i raportowanie są w pełni ustandaryzowane i zautomatyzowane, to znaczy:
• automatycznie wykrywane są ścieżki i prążki z uwzględnieniem standardów SPL
• automatycznie identyfikuje i ocenia ilościowo białka
• automatycznie integruje dane i raportuje wyniki.
2D Gel & Blot Analysis Software
Oprogramowanie Delta2D do analizy żeli i membran uzyskanych w formacie 2D, zawierających białka znakowane T-Rex, G-Dyes lub S-Dyes. Analizuje obrazy uzyskane z wykorzystaniem systemów Octoplus QPLEX lub ORCA Fluorescence Imager. Oprogramowanie zawiera różne narzędzia ułatwiające prezentację i publikację wyników i pozwala na zaawansowane przetwarzanie obrazu do wyrównywania obrazu żelu 2D i wykrywania spotów oraz analizy statystycznej. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy minimalizujące czas pracy.
2DXPLORER Kit – Zestaw jest potężnym narzędziem wykorzystującym multipleksową fluorescencję w elektroforezie 2D. Zawiera:
– wysokowydajne zestawy do znakowania fluorescencyjnego białek
– najpotężniejsze oprogramowanie do analizy żelowej 2D pozwalające skutecznie przeprowadzić i przeanalizować niewielką liczbę eksperymentów żelowych 2D dla uzyskania oczekiwanych wyników.